Anna Wójcik – Hirsz

Rehabilitacja

Jestem absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego na wydziale Medycznym. Zrealizowałam również studia podyplomowe na kierunku Menadżer Ekonomii Społecznej oraz ukończyłam kierunek Oligofrenopedagog

Moja przygoda z fizjoterapią zaczęła się jeszcze przed studiami. Aktywnie trenując różne dyscypliny sportu niejednokrotnie miałam styczność z kontuzjami  – wtedy zdałam sobie sprawę , jak ważna jest rehabilitacja i że w przyszłości właśnie chciałabym pomagać ludziom w szybkim powrocie do sprawności po różnego rodzajach urazach.

Dzięki ukończonym specjalistycznym kursom mam możliwość pracy z dziećmi nowoczesnymi metodami fizjoterapeutycznymi, takimi jak: metoda PNF, Bobath, Terapia Manualna, Integracja Sensoryczna, tkanki miękkie, Weronika Sherborn masaż m.in Shantala czy dogoterapia. Swoją prace traktuje z pasją dlatego sprawia mi tak wiele radości i satysfakcji. W terapii nacisk kładę na samodzielność, pobudzanie zmysłów,

W terapii podążam za rozwojem dziecka i nauką nowych czynności, dzięki cierpliwemu i przyjaznemu podejściu do pacjentów potrafię nawiązać z nimi kontakt i odpowiednio zmotywować do terapii.

W życiu codziennym moją pasją są wyprawy górskie i rowerowe, które pomagają mi pokonywać własne słabości.

Ania dogoterapia dogoterapia 3 IMG_8707

 

 

 

 

 

 

 

 

Dogoterapia

Na co dzień pracuje z dwoma psiakami Alexem ( Labrador retriver – 4,5 roku) oraz Ami ( Nova Scotia Duck Tolling Retriver). Moja przygoda z dogoterapią rozpoczęła się prawie 5 lat temu i od tego czasu zaobserwowałam wiele pozytywnych emocji ze strony dzieci podczas kontaktu na zajęciach z psem. Dogoterapia to najbardziej naturalny sposób “przemycenia” trudnych, czasem żmudnych ćwiczeń wspomagających rehabilitację z pomocą psiaka. Dzieci nie lubią wykonywać “suchych” gestów, za którymi nic się nie kryje. Pies daje możliwość wykonania ćwiczeń w naturalny sposób i jednocześnie okazania uczuć. Jeśli nam się uda, to jest to nasza wspólna wygrana.
Zapisz swoje dziecko